Choď na obsah Choď na menu
 


život s lakomcom

12. 3. 2009

Michaela si našla priateľa, ktorého jej všetky kamarátky závidia. Je milý, pekný a šarmantný. Navyše, o príjmoch mladého podnikateľa sa v ich malom meste neustále čosi šušká. Ani samotná Miša však nevie, aká je pravda o Robových príjmoch. Podľa jeho správania by skôr povedala, že Robo je sociálny prípad. Žije totiž s lakomcom.

V Robovej rodine sa odjakživa šetrilo. Nie, že by to boli potrebovali, ale u nich doma sa vyznáva filozofia, že peniaze nie sú na míňanie. Na čo sú potom určené Michaele nie je doteraz jasné.

Miša mala už od skončenia školy slušný príjem. Neznášala mužov, ktorí sa snažili zaujať ju bankovým kontom a posielala ich kade ľahšie. Až prišiel Robo, s ktorým sa mohla baviť o poézii a vychutnávať si romantiku na lavičke v parku. Cítila sa, akoby sa vrátila do puberty, s Robom bolo všetko také čisté a jednoduché. Bezhlavo sa do neho zamilovala.

Nie, že by sa Miške romantické prechádzky zunovali, no po čase mala chuť zažiť s Robom aj niečo iné. Navrhovala kino, galériu, výlety, Robo s ňou však nikde nechcel ísť. Prišiel akurát s návrhom, aby ostali u neho doma a pozreli si film v televízii.

Michaelu prekvapil Robov byt. Nábytok aj elektronika vyzerali kvalitne, no v celom byte nemal žiadne doplnky. Ešte aj pár kníh, ktoré mal vedľa postele, bolo z knižnice. Inak však bol večer ideálny. Vlastne aj Robo bol stelesnením dokonalosti, nebyť lakomosti, ktorú začal postupne odhaľovať.

Ak ho výnimočne Miška presvedčila, aby si vyšli niekam von, platila buď ona, alebo si neskôr doma prerátali náklady na polovicu. Podobne to bolo aj s výdavkami na domácnosť, v ktorej po pár mesiacoch začala bývať aj Michaela. Nákupy do chladničky, oprava mikrovlnky či darček Robovej mame k päťdesiatke, Miša dostane vyúčtovanie ku všetkému. A ak náhodou nezaplatí svoj podiel hneď, Robo si všetko zapíše do svojej domácej účtovnej knihy.

Keď si žena kúpi sexi spodné prádlo, muž sa na ňu väčšinou vrhne s veľkou túžbou. Vrhol sa aj Robo na Mišu, ale s výčitkami, že míňa peniaze na zbytočnosti. Michaela má vlastný príjem, nie je odkázaná na dary od muža, aj keď by ju aspoň občas nejaká pozornosť potešila. Tak si radosť robí sama. Potešením je pre ňu aj vzťah s Robom. Keď si odmyslí jeho hospodárenie s peniazmi. No dá sa to odmýšľať donekonečna?

Autor: Nina Hatalová